Pacientká organizace pro léčbu bolesti je konečně na světě. Oficiálně garantována SSLB ČLS JEP.

V srpnu 2022 vznikla Pacientská organizace pro léčbu bolesti, z. s.,(IČO17325081).

Skrze Pacientský hub bude též zařazena do seznamu MZ ČR.

Cílem nového spolku spolku je sdružit lidi se stejnými nebo podobnými problémy a podpořit efektivitu léčby bolesti. Lze začít zvýšením zdravotní gramotnosti, orientací v systému center léčby bolesti, pomoci stabilizovat sociální postavení, poskytování konzultací, právního poradenství, publikováním informačních materiálů.

 

 

Odbornou úroveň zajišťují odborní garanti, vesměs významné lékařské autority: doc. MUDr. Jiří Kozák, Ph.D., MUDr. Jan Lejčko a MUDr. Martin Hakl, Ph.D.. Zásadní je spolupráce s odbornými společnostmi SSLB ČLS JEP a Sekcí Mladých algeziologů SSLB, které vede MUDr. Šimon Kozák.

V těchto dnech začíná nábor členů – pacientů, trpících bolestí různého původu, napříč diagnózami. Členy ale mohou být i rodinní příslušníci, pečovatelé nebo právnické osoby. Přihlásit se je možné na webu (viz níže).

Pacientská organizace pro léčbu bolesti, z. s. sleduje zkvalitnění komunikace se zdravotníky, umožnění orientace v léčebné péči i představení jednotlivých pracovišť, metod a osobností především algeziologie. Lékaři najdou řešení, PO může poradit, kde najít odpovídající odbornou léčbu, a také kvalifikovanou podpůrnou péči – například hypnózu, akupunkturu, akupresuru, jógu,  herbální terapii, vhodné lázeňské metody, zprostředkování možností pro odbornou pomoc pacientům v domácí nebo dlouhodobé péči.

Podrobnosti i novinky najdou zájemci na webu www.pobolest.cz.

 

Pacientská organizace pro léčbu bolesti, z.s.

Rybná 716/24

110 00 Praha 1

info@pobolest.cz

www.pobolest.cz

773238008

 

Chystané akce ve spolupráci se SSLB:

Den proti Bolesti- Praha (jaro 2023)

Osvětová akce o bolesti- Náchod (duben 2023)

 

Pacientská organizace nabírá nové členy, čtěte více níže:

 

 

Profilewp-user-avatar wp-user-avatar-100 alignleft photo ofKozak   MUDr. Šimon Kozák, Centrum léčby bolesti a Neuromodulační centrum Kliniky anesteziologie a resuscitace 3.LF UK a FNKV

 

Přidat komentář

Jste registrováni? Přihlašte se

Přidáním komentáře souhlasíte se Zásadami zpracování osobních údajů