ALGEZIOLOG.CZ

Vážení algeziologové, drazí kolegové,  milí přátelé, 

14.5.2021, Praha se konala  schůze výboru SSLB ČLS JEP a mimo jiné byla z iniciativy výboru odborné společnosti založena Sekce mladých algeziologů SSLB (dále jen SMA SSLB). Byli vybráni kandidáti (ideálně každý kandidát zastupující dílčí regionální pracoviště léčby bolesti v ČR) na sestavení základního kamene sekce a vyslovena základní očekávání od vzniku uskupení.

Řekněmě, že je to tu a můžeme nesměle říci, že se píše tak trochu i historie. Během několika málo měsíců vznikla skromná platforma, na které právě svým prstem pomyslně stojíte.

Prostor, který má jediný účel. Prostor, který dosud v našich podmínkách chyběl, a místo, které svým účelem nemá na českém webu obdoby.

SDÍLET, „POTKÁVAT SE“, KOMENTOVAT, KOMUNIKOVAT

Česko-slovenské algeziologické obci vzniká interaktivní prostor pro sdílení zkušeností, dojmů, pokroků, ale i nadšení a zklamání nad novými postupy anebo odsouzení postupů již dávno překonaných – to vše na půdě, která nás spojuje – ALGEZIOLOGIE. Do diskusního fóra, na které si doufejme najdou prostor zkušení experti, ale i učící se junioři v oboru, se může zapojit úplně každý ve dne i v noci.

Právě Vaše GPS ukazuje polohu první interaktivní platformy věnované algeziologii  podporované Sekcí mladých algeziologů SSLB ČLS JEP.

Vítejte, jsme ALGEZIOLOG ové

Jsme nesmírně rádi, že z vůle SSLB vznikla iniciativa a nelehký úkol založení tzv. Sekce mladých algeziologů  (dále jen SMA). IASP a EFIC v posledních letech vynaložili velké úsilí k založení obdobných uskupení, cíl je jasný – zvýšit atraktivitu oboru,  začlenění mladých kolegů do akademického prostředí oboru a umožnit jejich časnou a komplexní specializaci v oboru Algeziologie/Pain medicine.

Algeziologie má co nabídnout, co se týče spektra diagnostických a terapeutických modalit. Metody dnes používáné jsou velmi technologicky pokročilé a tedy i odborně atraktivní.  Určitým hnacím motorem soudobých taktik zviditelnění evropských institucí léčby bolesti  mají být právě uskupení jako SMA. Náš výbor (SSLB) se rozhodl tuto mezinárodní tendenci a cestu následovat, a to nejen z důvodů insuficience nadcházející generace algeziologů v ČR. Kolegové v Polsku, Maďarsku a okolních zemích mají poměrně silné zázemí v nově vznikajících workshop/ virtuálních platformách a velmi dynamicky organizovaných meetincích či ad hoc networkingových vzdělávacích akcích s diskuzními fóry a panelovými diskuzemi.

SMA bude mít velmi nelehký úkol v nadcházejících rocích a neskromné cíle ve střednědobém horizontu. Toto je  správná cesta a doufejme směr k  budoucí mezinárodní konkurenceschopnosti především v kategorii KOMUNIKACE, SDÍLENÍ a EDUKACE. Založení SMA vychází z doporučení IASP i obdobných iniciativ při EFIC.

Platforma ALGEZIOLOG.CZ je a bude svým obsahem zaprvé funkčním informativním prostředím a základním komunikačním prostředím pro  komunitu odborníků zajímajících se o léčbu bolestivých stavů. Registrovaní uživatelé mohou příspěvky komentovat, nad příspěvky diskutovat, a ve fóru dokonce své příspěvky uvádět v život několika kliknutími. 


Žijeme v době, kdy sdílet znamená žít. Jsme nadšeni, že Algeziologie v ČR a SR se tímto projektem vrhá střemhlav do nové „epizody života“ a  možností komunikace napříč interesovanými obory, členy SSLB, lékaři, pracovišti i nelékaři.

SMA by mělo realizovat a koordinovat návaznost tohoto portálu na sociální media (Instagram, Youtube a Facebook). Nesmírně důležitý, a takřka esenciální, je však přínos v podobě nové dimenze komunikace napříč odborníky spřátelených oborů a algeziologických pracovišť v celé ČR a SR. Svět interaktivity doufejme tedy uvítáme do naší odbornosti s otevřenou náručí.

Sdílení informací, v posledních dvou letech tak problematické, můžeme posunout do nových rozměrů a možností a stane se pro nás tolik potřebnou samozřejmostí.

Pro členy SSLB je garantované plné členství, pro nečleny je stanoven symbolický poplatek, který  slouží k hrazení administrativních poplatků provozu platformy.

Memorandum a detailnější cíle  SMA SSLB budou uveřejněny po ustavující schůzi 15.12.2021

Platforma je nezisková a všechny příspěvky s tématikou „léčba bolestivých stavů“ a příbuzné jsou vítány a budou s otevřenou náručí přijaty k publikaci.

Pojďme do toho s odvahou a náležitou vervou. Pojďme komunikovat, sdílet, objevovat. Kdy, když ne nyní.

ALGEZIOLOG

Přidat komentář

Jste registrováni? Přihlašte se

Přidáním komentáře souhlasíte se Zásadami zpracování osobních údajů